Traktorek ogrodowy

artykuły

Wybór pomiędzy traktorkiem ogrodowym, a kosiarką to najczęściej kwestia tego, jak dużą powierzchnię mamy do pokrycia. Koszenie trawy na ogródku przy pomocy kosiarki potrafi być co prawda relaksującą i przyjemną czynnością, ale w pewnym momencie nie można obejść się bez traktorków ogrodowych, które zdecydowanie przebijają kosiarki swoją wydajnością.

Jaki traktorek kosiarkę do trawy wybrać?

Traktorek do koszenia trawy może składać się z różnych elementów. Na rynku można znaleźć różne rodzaje traktorków, do których zaliczają się:

  1. Traktorek z agregatem tnącym z przodu – ten rodzaj traktorków znany jest głównie ze swojej wygody użytkowania. Do jego zalet zaliczają się niewielkie zużycie paliwa, cicha praca oraz mała emisja spalin. Traktorki ogrodowe z agregatem tnącym z przodu są w stanie również pracować w trybie Multiclip, który pozwala na nawożenie trawnika podczas koszenia. Zastosowanie w tego typu traktorkach wymiennych akcesoriów pozwala na użytkowanie przez cały rok.
  2. Traktorki z centralnym agregatem tnącym – tego typu modele wyróżniają się dużą mocą oraz wieloma zastosowanymi możliwościami, na które pozwalają wymienne akcesoria. W zależności od traktorka, skutecznie zbierają trawę do kosza, stosują wyrzut boczny lub nawożą trawnik świeżo sciętą trawą. Świetnie sprawdzają się do całorocznej pracy w ogrodach o dużych rozmiarach.
  3. Traktorki typu Zero Turn – traktorki o tej charakterystyce przeznaczone są do szybkiego koszenia terenów o dużych rozmiarach. Umożliwia to obrót o 180 stopni oraz oczywiście duża szybkość cięcia. Modele te są bardzo mobilne i bezproblemowo omijają różnego rodzaju przeszkody. Dodatkowo, obsługa tego typu traktorków ułatwiona jest przez zastosowanie wygodnych drążków kierowniczych.

Porównanie traktorka ogrodowego a ridera ogrodowego

Traktorek ogrodowy oraz rider ogrodowy różnią się od siebie przede wszystkim funkcjonalnością, miejscem zastosowania oraz niejedokrotnie ceną.

Dla kogo traktorek ogrodowy?

traktorek ogrodowy

Jeśli chodzi o traktorki, mają one silniki z przodu, a ostrza umiejscowione są pod spodem. Sam sposób, w jaki się je kieruje bardzo przypomina jazdę samochodem. Znane są z tego, że bardzo dobrze radzą sobie na olbrzymich powierzchniach. Zaleca się jednak korzystanie z nich na terenach, gdzie traktorek nie uświadczy takich przeszkód, jak drzewa czy krzewy. W efekcie, tego rodzaju maszyny świetnie spisują się na polach golfowych czy boiskach.

Dla kogo rider ogrodowy?

rider ogrodowy

Rider ogrodowy z kolei różni się od traktorka umiejscowieniem ostrzy. W riderze są one umiejscowione z przodu. Oprócz tego, w riderach ogrodowych montuje się również dwubiegowy układ kierowniczy, co przekłada się na bardzo dobrą skrętność. W efekcie, rider umożliwia dojechanie do krawędzi i precyzyjne manewrowanie. Wszystko to sprawia, że ridery ogrodowe bardzo dobrze spisują się na terenach pełnych przeszkód w postaci drzew, krzewów, czy innych, które wymagają wyminięcia.

Do czego przyda nam się traktorek ogrodniczy?

Traktorek ogrodniczy to urządzenie, które przydaje się w przypadku działek o sporej wielkości.  Taki sprzęt pozwala jednak nie tylko na skoszenie trawy, sprawdza się on bowiem przy innych pracach na posesji.

Dodatkowe akcesoria zamontowane w traktorkach ogrodniczych umożliwiają:

  • odśnieżanie chodników,
  • przewożenie cięższych przedmiotów
  • dają możliwość pielęgnacji trawy.

W efekcie, praca staje się o wiele lżejsza, szybsza oraz przede wszystkim bardziej wydajna.

Najpopularniejsze modele

  1. Oleo-Mac OM 106/16KH

Oleo-Mac OM 106/16KH to jeden z najbardziej popularnych traktorków ogrodowych powyżej 10 000 zł. Zasłużył sobie na to miano bardzo dobrymi parametrami technicznymi, które przekładają się na doskonałe połączenie wytrzymałości, niezawodności oraz zwiększoną wydajnością koszenia. W efekcie, produkt ten świetnie spisuje się do częstego użytku w otoczeniu domowym oraz na obszarach średniej i dużej wielkości (do około 7000 m2).

  1. McCulloch M145 97T

Dla odmiany, McCulloch M145 97T to traktorek ogrodowy, który cieszy się dużą popularnością pośród produktów poniżej 10 000 zł. McCulloch M145 97T umożliwia efektywne i szybkie przycięcie trawników nawet na dużym obszarze. Wyposażony jest w mocny silnik, który umożliwia wielogodzinną, wydajną pracę. Oprócz tego, McCulloch M145 97T wyposażony jest w regulowany fotel oraz ergonomiczną kierownicę, które znacznie ułatwiają prowadzenie urządzenia.

Podsumowanie

Na koniec przydałoby się podsumowanie, które skróci nam zawarte w tym artykule informacje na temat traktorków ogrodowych. Tak więc, tego typu urządzenia sprawdzają się świetnie na dużych obszarach, które pozbawione są wszelkich przeszkód – jeśli potrzebujemy urządzenia, które umożliwi nam efektywne koszenie na terenach z przeszkodami, powinniśmy sięgnąć po rider ogrodowy.

Traktorki ogrodnicze – Ranking

Niektórych z was na pewno może zaciekawić ranking traktorków ogrodowych. Nic dziwnego, w końcu pozwoli to łatwiej zdecydować się na zakup konkretnego produktu. Z tego też względu umieściliśmy poniżej tego typu zestawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *