Opryskiwacz ogrodowy jaki

Opryskiwacz ogrodowy

artykuły

opryskiwacz ogrodowy rankingWłaściciele ogrodów muszą zaopatrzyć się w szereg różnych przydatnych urządzeń, aby odpowiednio zadbać o trawę lub inne rośliny. Jednym z takich urządzeń jest opryskiwacz ogrodowy, który dzięki swoim właściwościom jest w stanie znacznie ułatwić codzienne prace w ogródku. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup, warto będzie dowiedzieć się o nim więcej.

Jaki opryskiwacz ogrodowy wybrać?

  1. Opryskiwacze ciśnieniowe – do opryskiwaczy zaliczają się opryskiwacze naramienne, ręczne, wózkowe oraz plecakowe. Jako, że plecakowe znacznie różnią się od pozostałych, napisaliśmy o nich w odrębnym punkcie poniżej.
  2. Opryskiwacze naramienne można wykorzystać w większych ogrodach do ochrony oraz nawożenia roślin. Sprawdzają się przy opryskiwaniu rabat, trawników czy upraw warzywnych. Ich wadą jest to, że mogą wywoływać duże zmęczenie podczas pracy na dużej powierzchni. Ich pojemność wynosi od 3 do 12 litrów. Cena to zazwyczaj 100 – 300 zł.
  3. Opryskiwacze ręczne ciśnieniowe z kolei polecane są do małych ogrodów oraz do roślin pokojowych i balkonowych. Zdarza się, że wykorzystuje się je na większych powierzchniach do walki ze szkodnikami w pojedynczych okazach. Ich pojemność to od 0,5 to 2 litrów. Przez to są lekkie i precyzyjne. Są bardziej wydajne od pulsacyjnych odpowiedników oraz oferują większy komfort pracy. Cena waha się pomiędzy 15 a 60 zł.
  4. Opryskiwacze wózkowe, są to urządzenia przeznaczone do zaawansowanych prac na dużych powierzchniach. Przez to odznaczają się dużą pojemnością od 60 do 90 litrów. Ich cena to kilka tysięcy złotych.
  5. Opryskiwacze plecakowe – w odróżnieniu do pozostałych opryskiwaczy, zakłada je się na plecy. Zwiększają przez to komfort pracy i oferują większą pojemność (12-20l) od opryskiwaczy naramiennych. W efekcie lepiej spisują się na większych powierzchniach. Dzielą się na opryskiwacze ręczne, które wymagają ręcznego pompowania oraz akumulatorowe i spalinowe, które tego nie wymagają. Kosztują kilkaset złotych.

Najważniejsze parametry przy wyborze

  1. Pojemność – co prawda większa pojemność sprawia, że rzadziej musimy uzupełniać zbiornik, ale przecież nie zawsze potrzebujemy dużych zbiorników. Do małych ogrodów wystarczą nam ręczne opryskiwacze o pojemności 0,5 do 2 litrów. Większe powierzchnie będą wymagać opryskiwaczy naramiennych (3-12 litrów) lub plecakowych (12-20 litrów).
  2. Dysza – jedynym słusznym wyborem jest dysza z mosiądzu. Dzięki temu z czasem nie będziemy użerać się z problemem zakłóconego przez osady strumienia. Dobrze będzie również, jeśli dysza będzie posiadała możliwość regulacji szerokości strumienia wody. O ile będzie to możliwe, warto wykonać również jej test przed zakupem w celu sprawdzenia, czy pompka z dźwignią pracują płynnie, strumień wody rozchodzi się równomiernie oraz czy na końcu rurki zasysającej znajduje się filtr.
  3. Części zamienne – mimo, że opryskiwacze ciśnieniowe odznaczają się zazwyczaj dobrą trwałością, przyjdzie w końcu moment, kiedy będzie trzeba wymienić pewne części. Z tego też względu dobrze będzie zaopatrzyć się w produkt z częściami łatwymi do wymiany lub naprawy.
  4. Części dodatkowe – warto będzie zaopatrzyć się w przezroczysty zbiornik wody, manomentr czy opryskiwacz specjalnie dostosowany do osób lewo- lub praworęcznych.

Co do małego ogrodu?

opryskiwacz do małego ogrodu

Bardzo wielu z nas ma do dyspozycji właśnie mały ogród i prawdopodobnie ta kwestia interesuje was najbardziej. Do najprostszych zadań wystarczy ciśnieniowy opryskiwacz ręczny, który świetnie sprawdzi się do opryskiwania kwiatków doniczkowych, balkonowych czy do opryskiwania małych ogrodów.

Ceny opryskiwaczy

Opryskiwacze ręczne to wydatek rzędu 15 – 60 zł, naramienne to od 100 do 300 zł, a cena opryskiwaczy plecakowych to od 100 do nawet 600 złotych. Powinniśmy unikać produktów, które kosztują mniej od podanych wyżej wartości.

Opryskiwacze ogrodowe – RANKING

Ranking opryskiwaczy ogrodowy, który umieściliśmy poniżej ma na celu ułatwić wam dobranie najbardziej spełniającego wasze oczekiwania produktu, bez względu na rozmiar powierzchni, z którą macie do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *