Odstraszacz ptaków

rankingi

Ptaki to piękne stworzenia, które zachwycają wiele osób. Niestety, mimo tych zalet, mogą okazać się całkiem szkodliwe. Doprowadzają bowiem do zniszczeń w elewacjach budynków oraz podkradają plony. W miastach problemem są też gołębie, których duża ilość przeszkadza wielu osobom. Jednym z najlepszych sposobów pozbycia się ptasich szkodników jest specjalnie przeznaczony do tego odstraszacz do ptaków i to właśnie na nim skupimy się w tym wpisie.

Dzikie ptaki – problem wielkiego miasta

Dzikie ptaki problem miasta

Niemalże codziennie napotykamy się w większych miastach na gołębie, które doprowadzają do zanieczyszczeń zarówno na ulicach, jak i na elewacjach budynków. Nie powinniśmy jednak sięgać po niehumanitarne rozwiązania.

Istnieją bowiem specjalne kolce, które instaluje się na elementach architektury w celu odstraszenia ptaków – według obrońców zwierząt nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ często wskutek okaleczenia ptaki znajdowane są później martwe. Lepiej będzie więc sięgnąć po inne znajdujące się poniżej rozwiązania.

Ptaki na działce – problem ogrodników

zmartwiony-ogrodnik

W przypadku ogrodników można zastosować ciekawe i skuteczne rozwiązania. Najlepiej będzie otoczyć posiane pole patykami połączonymi żyłką, na której znajduje się berberys lub inna odstraszająca roślina. W przypadku krzewów i małych drzewek najlepiej będzie wieszać na nich kawałki folii aluminiowej, co powinno skutecznie odstraszać ptaki szelestem oraz odbijanymi promieniami słonecznymi.

Jeśli natomiast mamy problem z ptakami wyjadającymi warzywa lub owoce, dobrze będzie umieścić nad uprawą siatkę ogrodniczą PCV i ułożyć jej konstrukcję tak, aby kształtem przypominała tunel.

Odstraszacz ptaków – Twoje rozwiązanie

Jaki odstraszacz ptaków wybrać?

Jaki odstraszacz ptaków wybrać?

Dobór odpowiedniego odstraszacza do bardzo ważna kwestia. Różnią się one jednak w pewien sposób i z tego względu poniżej znajdziecie opis dwóch najczęściej spotykanych rodzajów. Dzięki temu łatwiej będzie wam dopasować odstraszacz do swoich potrzeb.

  • Dźwiękowy odstraszacz ptaków – tego rodzaju odstraszacze dobrze sprawdzają się w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania systemów mechanicznych. Do wyboru mamy chociażby odstraszacz do gołębi, który symuluje odgłosy orłów, sokołów oraz jastrzębi. Dźwięki są jednak dość głośne i w mieście nie spotkają się z aprobatą sąsiadów. Z tego też względu odstraszacze dźwiękowe najlepiej sprawdzają się w polach, gdzie są bardzo skuteczne. Działają one zarówno na większe, jak i mniejsze ptaki – np. szpaki oraz wróble. Pamiętać trzeba o czyszczeniu tego typu odstraszaczy. Ciekawym rozwiązaniem są również odstraszacze ultradźwiękowe, które pracują na zmiennej częstotliwości, nie powodując przy tym zakłóceń radioodbiorników czy tv. Ich skuteczność jest jednak dość często podważania i lepiej w większości przypadków zdecydować się na coś innego.
  • Wizualny odstraszacz ptaków – odstraszacze wizualne dobrze sprawdzają się w różnych sytuacjach i tak jak w przypadku odstraszaczy dźwiękowych, są bardzo skuteczne. Zacznijmy od laserów. Laser to w miarę nowość na rynku. Najbardziej sprawdza się w magazynach, halach oraz w marketach. Wytwarzana przez nie wiązka światła drażni ptaki i skutecznie odgania je z miejsca, w którym są niechciane. Do innych wizualnych odstraszaczy zaliczają się takie rzeczy, jak makiety drapieżnych ptaków, odblaskowe taśmy, gumowe węże, wypchane drapieżne ptaki. Najbardziej skuteczne są atrapy drapieżnych ptaków.

Zwróć uwagę na możliwy montaż

Ze względu na różnice pomiędzy odstraszaczami, należy pamiętać o zwróceniu uwagi na sposób montażu. Czasami robiąc to sami możemy pominąć jakiś element, a chcemy przecież, żeby odstraszacz działał jak najbardziej skutecznie.

Najlepsze odstraszacze do poszczególnych gatunków ptaków

  1. Odstraszacz gołębi – w przypadku gołębi na pewno nie powinniśmy sięgać po ultradźwięki. Są nieskuteczne i nie odstraszają tego rozdaju ptaszyny. Lepiej będzie zdecydować się na atrapę lub odstraszacz dźwiękowy wydzielający odgłosy orła, sokoła lub jastrzębia. Za przykład może posłużyć Birdchaser LS-2001R
  2. Odstraszacz szpaków – tutaj zazwyczaj mamy do czynienia z polami, tak więc niektórzy stosują nawet petardy, przed którymi szpaki bardzo szybko uciekają. Podobnie jest z racami oraz rewolwerami hukowymi. W innym wypadku Birdchaser LS-2001R lub Kemo M175 również zdadzą egzamin.
  3. Odstraszacz wróbli – również w przypadku wróbli odstraszacze ultradźwiękowe nie są zalecane. Oprócz powyższych opcji, możemy zdecydować się również na odstraszanie symultaniczne – tzn. łączyć wizualny strach na wróble z dźwiękowym odstraszaczem.

Odstraszacz ptaków Birdchaser – Unboxing

W celu pokazania przykładowego odstraszacza zdecydowaliśmy się również umieścić poniżej filmik unboxingu odstraszacza do ptaków marki Birdchasera.

Opinie użytkowników odstraszaczy

Opinie osób, które decydują się na odstraszacze są w miarę podobne. Rzadko kiedy zachwalają skuteczność ultradźwiękowych produktów, a do najbardziej skutecznych rozwiązań należą Birdchaser LS-2001R, petardy oraz race i rewolwery hukowe, a także Kemo M175 i Kemo M094.

Odstraszacze ptaków – RANKING

Standardowo na końcu umieściliśmy ranking najlepszych odstraszaczy ptaków, który zaoszczędzi wam czas poświęcony na poszukiwania najlepszego dla was odstraszacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *