Odstraszacz psa

rankingi

odstraszacz psa jaki? poradnikBezpańskie i wielkie psy potrafią spowodować u nas strach. Na agresywne zwierzę możemy trafić w każdej sytuacji idąc np. ulicą, jadąc na rowerze czy biegając. Szczególnie niebezpieczne są głodne porzucone psy, które są bardzo agresywne, szczekają i atakują wszystko co napotkają na swojej drodze.

W naszym artykule, pokażemy Ci jak zachować się podczas ataku czworonoga oraz pokażemy najlepsze metody ochrony czyli odstraszacze psów, pokażemy co warto wybrać dopasowanego do Twoich oczekiwań. Zapraszamy

Czy warto chronić się przed psami?

Zdecydowanie TAK, warto dbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie w każdej sytuacji. Dlatego przebywając w środowisku, w którym jest dużo psów np. na wsi, podczas biegania warto wyposażyć się w odpowiednią ochronę jaką np. mogą być odstraszacze psów. Nigdy tak naprawdę nie wiemy kiedy pies może zaatakować, nawet z pozoru grzeczny czworonóg, może okazać się niezwykle niebezpieczny. Na szczególnie niebezpieczeństwo są narażone małe dzieci, które są praktycznie bezbronne.

Co na straszak na psy?

Metod ochrony jest naprawdę sporo. Do tych standardowych wyróżniamy, różnego rodzaju metody samoobrony przed psem, odstraszacze ultradźwiękowe, gaz pieprzowy, alarm akustyczny, gwizdek bezpieczeństwa czy nawet latarka z paralizatorem. Metodę obrony powinniśmy dopasować do siebie. Pamiętajmy, że pies jest od nas szybszy oraz jego atak może być niestandardowy.

Jaki odstraszacz psów wybrać?

Wybór odstraszacza do psa wcale nie jest trudny, ze względu na ograniczoną ilość akcesoriów do tego typu rzeczy. Wyróżniamy odstraszacze osobiste, stacjonarne oraz tak zwane “antyszczekacze“. Pamiętajmy, że taki zakup nie raz może uratować nam życie i zdrowie, dlatego nie warto wybierać najtańszych zamienników (są często wadliwej jakości).

  • osobisty – są to poręczne odstraszacze psów i innych zwierząt, które bez problemu zmieśmy np. w plecaku lub torebce. Są to najczęściej urządzenia ultradźwiękowe, które emitują fale o wysokiej częstotliwości sięgającej nawet 25,000 Hz. Warto pamiętać, że są to dźwięki wrażliwe dla zwierzęcia nie dla człowieka. Podręczne osobiste odstraszacze psów, mogą być również wykorzystywane do tresury. Polecane są szczególnie urządzenia pochodzące z USA takie jak Dogchaster czy Dazer, które posiadają sprawdzone opinie
  • stacjonarny – są przeznaczone nie tylko do ochrony przed psami, ale również przed innymi zwierzątami takimi jak: kuny, koty, wydry czy listy i sarny i inne gryzonie. Świetnie sprawdzą się ochrony domowej działki oraz zwierząt domowych przed atakiem np. groźnego psa lub lisa. Odstraszacze stacjonarne, również w większości działają na zasadzie emisji ultradźwięków nie przyjemnych dla zwierząt. Odstraszacze są łatwe w montażu, oraz jest ich możliwość dalszego demontażu.
  • antyszczekacz – są to dedykowane urządzenia przeznaczone do walki z szczekającymi psami. Emitują ultradźwięki podczas wykrycia szczekania innych psów. Są bardzo przydatne do oduczania nadmiernego szczekania czworonogów. Odstraszacz dla psa jest niesłyszalny dla ucha ludzkiego, emituje on częstotliwość ok. 23,00 kHz oraz natężenie dźwięku ok. 100 dB. Zasięg działania antyszczekaczy to nawet 10 metrów.

Polecane urządzenia to:

  1. „YardGard” z czujnikiem ruchu,
  2. Animal Away Plus do 20m.
  3. Solar Power do 300m2
  4. Odstraszacz ultradźwiękowy Kemo M175

Odstraszacze psów ultradźwiękowe (HIT)

Dazer II Ultradźwiękowy Odstraszacz psów

Do najpopularniejszych odstraszaczy dla psów są niewątpliwie te ultradźwiękowe. Są to małe przenośne urządzenia emitujące nieprzyjemny dźwięk dla psa. Często w formie alarmu osobistego, małego schowka, schowanego w latarce.

Odstraszacze te są bardzo lekkie często mają mniej niż 60 gram co czyni je bardzo praktycznymi, oraz dają możliwość ochrony przed psami na co dzień. Hitem na 2019 rok są niewątpliwie odstraszacze dla psów w formie bryloczka. Kilka ciekawych propozycji znajdziesz u naszych partnerów.

Jak chronić się przed agresją psa? Videoporadnik

Obrona na pewno nie jest łatwa. Powinniśmy znać podstawowe metody obrony oraz posiadać odstraszacz psów w dowolnej formie.

Powinniśmy

– stworzyć odpowiednią pozycję obronną chronić miejsca wrażliwe takie jak twarz, szyję, brzuch

– posiadać gadżety ochronne

– unikać walki z psem

– po ugryzieniu od razu zdezynfekować ranę

– nie stawać tyłem do psa

– nie patrzeć w oczy

– nie wykonywać gwałtownych ruchów

Więcej o ochronie możecie Państwo znaleźć w videoporadniku

Odstraszacz psów – Cena

Cena odstraszacza nie jest wysoka, najczęściej spotykanym przedziałem cenowym w przypadku odstraszaczy dla psów osobistych to 100 – 200 zł. W przypadku stacjonarnych bardziej rozbudowanych urządzeń, możemy zapłacić nawet kwotę 400 zł z dostawą.

Zdecydowanie warto wybrać zaufanego producenta takiego jak Danzer, Safety First czy Electronics chasers oferujący kieszonkowy odstraszacz psów. Gdzie szukasz produktu w dobrej cenie? Przede wszystkim polecamy porównywarki cenowe takie jak Nokaut czy Ceneo, na którym jest dużo tanich i oryginalnych odstraszaczy dla zwierząt.

Podsumowanie

Czy warto kupić odstraszacz do psów? Wg. mnie TAK. Zdrowie jest najważniejsze, a kieszonkowe urządzenie nie zajmie dużo miejsca w naszym bagażu lub plecaku. Cena nie jest zbyt wygórowana i za mniej niż 100 zł, możemy częściowo poczuć się bezpiecznie biegając czy spacerując.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *