Hydrofor

rankingi

hydrofor ogrodowyObecna technologia pozwala na wiele ciekawych urządzeń, których zastosowanie potrafi znacznie ułatwić nam wykonywanie różnych prac. Dobrym tego przykładem są hydrofory i pompy hydroforowe, które zasilają w wodę działki rekreacyjne, gospodarstwa domowe, ogrody oraz wiele innych miejsc. W naszym artykule podpowiadamy jaki hydrofor ogrodowy warto wybrać,

Do czego przyda nam się hydrofor?

Podłączając hydrofor w miejscach wymienionych we wstępie uruchamiamy automatyczne nawadnianie, które różnić się w będzie w zależności od parametrów technicznych urządzenia. Na jego wydajność wpływają pojemność zbiornika oraz pompa – to one są najważniejsze. Konstruktorzy hydroforu mieli na celu stworzyć urządzenia, które dostarczać będzie stałe ciśnienie wody oraz będzie umożliwiało płynięcie wody po odkręceniu kurka. Wszystko zależy jednak od naszych potrzeb.

Jaki hydrofor ogrodowy wybrać?

Przede wszystkim, zanim przystąpimy do zakupu dobrze jest wiedzieć o tym, że hydrofory różnią się pojemnościami zbiornika na wodę oraz mocą pompy. Z tego też względu trzeba dopasować urządzenie do potrzeb danego gospodarstwa.

Zbiorniki dzielą się na dwa typy: te wyposażone w membranę gumową oraz te, które nie są w nią wyposażone.

Hydrofory zawierające membranę gumową to nowoczesne urządzenia, które wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Są one najczęściej lepsze, a sama membrana gumowa oddziela tłoczoną wodę od powietrza. Przez to możemy liczyć na stałą kontrolę dopływu wody do zraszaczy w naszych ogrodach, co przekłada się na automatyczną pracę urządzenia – bez potrzeby naszej ingerencji.

 

Decydując się na zakup hydroforu do wyboru mamy zazwyczaj:

Zbiornik hydroforowy ocynkowany – charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na korozję oraz zmienne warunki atmosferyczne oraz zawiera wskaźnik ilości wody i powietrza

Zbiornik hydroforowy przeponowy – z kolei sprawia, że nie musimy martwić się regularnym uzupełnianiem powietrza we wnętrzu zbiornika, podłączenie do pompy hydroforowej jest tańsze oraz łatwiejsze, a kontrola ciśnienia powietrza wymagana jest jedynie raz na rok.

W przypadku pompy ważne jest to, aby była ona wyposażona we wbudowane filtry oraz zawory przeciwzwrotne. Przydatne są również pompy głębinowe oraz pompy do brudnej wody. Moc pompy hydroforu do zastosowań w ogrodzie to zakres w wysokości 500 – 1000 W.

Jaka cena za hydrofor?

Wyższe wartości znajdują już zastosowanie w pracach bardziej profesjonalnych. Sama cena takiego urządzenia to od 400 do kilku tysięcy złotych, z tym że do ogrodu nie będzie nam potrzebny zazwyczaj hydrofor przekraczający próg 1000 zł.

Z pewnością interesują was również konkretne produkty.

Dla początkujących

Do zastosowań najbardziej podstawowych wystarczy nam STEINBERG HWG 55/42-800 – jest to wydajny produkt w rozsądnej cenie, który spełnia wasze zapotrzebowania.

Dla zaawansowanych

Do bardziej zaawansowanych prac dobrze będzie sięgnąć po POLGAR POL1300-5P 100, który bardzo dobrze radzi sobie w różnych warunkach, jest wydajny oraz wyróżnia się swoimi parametrami technicznymi.

Jak podłączyć hydrofor na działce?

hydrofor na działce

Z pewnością interesuje was również kwestia tego, jak podłączyć hydrofor. Nie każdy przecież posiada taką wiedzę. Dlatego też umieściliśmy poniżej specjalny film, który opisuje krok po kroku jak wykonać operację tego rodzaju. Dzięki niemu o wiele łatwiej będzie wam podłączyć urządzenie.

Przydatne informacje

  1. Hydrofor można podłączyć w domu lub na przykład w podziemnym betonowym zbiorniku zlokalizowanym poza domem.
  2. Zbiornik hydroforowy nie może być zbyt często wyłączany, ponieważ zużywa się wówczas szybciej.
  3. Hydrofor do zastosowań w ogrodzie powinien być raczej mały i łatwy do zmontowania.
  4. Nowsze hydrofory z reguły pracują ciszej.

Jak podłączyć hydrofor na działce? Poradnik

Hydrofory – Ranking

Z myślą o waszych potrzebach zdecydowaliśmy się również przygotować specjalny ranking hydroforów, które naszym zdaniem sprawdzają się świetnie w ogrodach, działkach rekreacyjnych oraz innych miejscach, gdzie świetnie sprawdzają się zarówno wykonując te bardziej podstawowe prace, jak i te zaawansowane o charakterze profesjonalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *