Czy warto kupić traktorek ogrodowy?

poradniki

Podstawowymi elementami wyposażenia ogrodowego do koszenia trawy są zdecydowanie takie narzędzia jak kosiarka elektryczna lub spalinowa. Jednak, dla dużym powierzchni ciekawą alternatywą może być traktorek ogrodowy o którym opowiemy w naszym artykule, co jest bardziej opłacalne dla użytkownika dużego i małego ogrodu?

Kilka słów o traktorku ogrodowym…

Traktorek ogrodowy to pojazd ogrodowy przeznaczony do koszenia trawy w przyjemny i szybki sposób, najczęściej zasilany jest standardową benzyną, ale również zdarzają się w pełni elektryczne wersje. Dzięki wygodnemu siedzisku, bogatemu wyposażeniu często radia, miejsca na wodę czy nawet klimatyzacja w droższych traktorkach ogrodowych.

Pojazd staje się coraz popularniejszy, również w Polsce. Niestety sam traktorek jest dużo droższy od standardowej kosiarki i często przekracza koszt 3000 zł.

 

Małe i duże powierzchnie

  • Małe powierzchnie do 2000 mkw – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się standardowa kosiarka, która wymaga od nas odpowiedniej ingerencji. Niestety takie rozwiązanie jest nieco czasochłonne, jednak dla przeciętnego ogrodnika będzie najlepszym rozwiązaniem ze względu na niski koszt zakupu często w hipermarketach takich jak OBI czy Castorama możemy wychaczyć promocję z niskich cenach, czego nie można powiedzieć o traktorkach ogrodowych.
  • Duże powierzchnie powyżej 2000 mkw – w tym przypadku zakup traktorka ogrodowego ma większy sens. Duże powierzchnie są zbyt czasochłonne, aby kosić je zwykła kosiarką. Zawodowcy czyli ogrodnicy z doświadczeniem zdecydowanie preferują traktorki ogrodowe, gdy spotykają się z dużymi ogrodami i przestrzeniami. Warto dodać, że traktorek świetnie sprawdzi się również w innych porach roku, aniżeli wiosna czy lato. W zimę możemy zamienić go w transporter czy nawet pług śnieżny, dzięki zastosowanym końcówkom.

 

Traktorek ogrodowy – ekspert radzi

Jesteś początkującym ogrodnikiem? Zastanawiasz się jak dokładnie działa traktorek ogrodowy? Zobacz film przygotowany przez naszego partnera. Profil HusqvarnaPolska

 

Podsumowanie

Czy warto korzystać z traktorka ogrodowego? Zdecydowanie TAK, ale tylko w przypadku dużych powierzchni, w innym przypadku lepiej sprawdzi się standardowa kosiarka spalinowa, która jest dużo tańsza w zakupie i eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *