Basen ogrodowy

rankingi

basen ogrodowy jakiKażdy z nas chce uprzyjemnić czas spędzany w ogrodzie jak najbardziej. Oprócz pięknych kwiatów i należycie przystrzyżonego trawnika, wiele osób decyduje się również na zakup basenu ogrodowego. Często jednak bywają z nim problemy i niełatwo jest napotkać produkt, który w całości spełni nasze oczekiwania. Z tego też względu zdecydowaliśmy się stworzyć ten wpis, aby ułatwić wam wybór odpowiedniego basenu ogrodowego.

Typy basenów ogrodowych

  1. Basen dmuchany – ten rodzaj basenów to zdecydowanie najtańszy oraz najmniejszy z możliwych wariantów. Co prawda, szerokość takich basenów może być dość duża, ale zawsze są one płytkie i tworzone są z myślą głównie o dzieciach – dorośli raczej nie będą zadowoleni z siedzenia w takim basenie. Są jednak tanie i rzadko przekraczają 100 zł. To oznacza niestety, że nie posiadają podłączeń wody do napełniania oraz pompy filtrującej. Mimo to, woda dość szybko się w nich nagrzewa i łatwo się jej pozbyć ze względu na małe rozmiary basenu. Trzeba ją jednak dość często wymieniać, ponieważ woda po około tygodniu zacznie przybierać zieloną barwę, a dno basenu stawać się coraz bardziej śliskie. Aby temu zapobiec można oczywiście stosować odpowiednie środki chemiczne, ale takie baseny to z reguły tylko doraźne rozwiązanie.
  2. Basen rozporowy – jak sama nazwa wskazuje, baseny te rozpierane są podczas nalewania wody. Dmuchany jest tylko ich kołnierz. Cechują się różnymi średnicami oraz głębokościami, ale często są tańsze od basenów ze stelażem. Rozkłada się je w miarę szybko, ale zazwyczaj nie są zbyt głębokie. Dodatkowo, nierzadko zdarza się, że nie da się ich maksymalnie wypełnić. Są dość komfortowe pod tym względem, że można do nich wchodzić i wychodzić bez korzystania z drabinki. Mimo to, dość łatwo przebić ich kołnierz oraz w niektórych przypadkach trudno jest go odpowiednio przykryć.
  3. Basen stelażowy – to najdroższa z wymienionych przez nas wersji. Ze względu na stelaż jest dość wysoki i wymaga odpowiedniej drabinki, aby do niego wejść. Pochłania również więcej czasu podczas rozstawiania, ale odpłaca się zwiększoną wytrzymałością. Łatwiej też go przykryć w porównaniu do basenu rozporowego.

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Oczywiście dobór odpowiedniego dla nas basenu zależy od kilku czynników. Dlatego też dobrze zastosować się do poniższych porad, które ułatwią wam dobór odpowiedniego dla was produktu.

  1. Odpowiednie rozmiary – podczas doboru rozmiarów trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim, większy basen długo się napełnia i trudniej utrzymać go w czystości. Dla małych dzieci często lepszym wyborem będą te mniejsze i płytsze baseny, a dorośli wolą głębsze baseny. Mniejszy basen sprawdza się lepiej, gdy stosujemy go doraźnie.
  2. Umiejscowienie w ogrodzie – przede wszystkim musi to być płaska powierzchnia, basen nie może być przekrzywiony. Dlatego najczęściej umieszcza go na trawniku, choć trzeba przy tym pamiętać, że po dłuższym czasie trawa pod basenem się zniszczy – lepiej więc postawić go na specjalnej macie. Oprócz tego, basen musi być w słońcu oraz obrócony tak, aby ułatwić ułożenie otworów względem węża.
  3. Inne – dobrze będzie chociażby zdecydować się na basen z dodatkowymi atrakcjami, jeśli chcemy kupić basen dla dzieci lub wybrać model z antypoślizgowym dnem w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa.

Jaki basen ogrodowy dla dzieci? Podpowiadamy

Jaki basen ogrodowy dla dzieci?

Producenci basenów tworzą również produkty z myślą o najmłodszych. Najcześciej są to małe baseny dmuchane o różnych kształtach czy kolorach, wyposażone w dodatkowe atrakcje w postaci:

  • małej zjeżdzalni,
  • fontanny
  • basenu z kulkami.

Najważniejsze jednak jest to, aby taki basen był bezpieczny. Ciekawymi przykładami bezpiecznych i atrakcyjnych dla dzieci basenów są na przykład Intex Dmuchany basen 59460 oraz Intex Basen dmuchany ze spryskiwaczem 310.

Basen BestWay – Sprawdzona marka w dobrej cenie

BestWay to firma, która produkuje bardzo wysokiej jakości baseny zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ich produkty cechują się dobrą ceną, wytrzymałością oraz bezpieczeństwem. Dobrymi przykładami takich basenów są rozporowy basen Bestway 56475 56475 oraz stalowy basen z filtrem Bestway 56384. Dla dzieci ciekawym wyborem będzie Bestway My First Pool.

Jak zadbać o czystość w basenie?

Czystość to konieczność. Dlatego też dobrze będzie umieścić basen z dala od drzew oraz wyposażyć w pompę filtrującą. Trzeba też go należycie przykrywać oraz wyposażyć się w specjalną siatkę na kiju, aby pozbywać się zanieczyszczeń z basenu. Do czyszczenia dna przydaje się odkurzacz do basenu.

Poniżej ciekawy video poradnik

Podsumowanie

Dla dzieci najlepiej zdecydować się na basen rozporowy lub dmuchany, ponieważ są małe i bezpieczne.

Dla dorosłych z kolei rekomendujemy zdecydować się na basen stelażowy, który jest większy – o ile nie przeszkadza im długi czas wypełniania basenu oraz koszty związane z utrzymaniem. Kupując basen warto zwrócić uwagę na produkty firmy BestWay.

Baseny ogrodowe – Ranking

Z myślą o waszych potrzebach przygotowaliśmy również specjalny ranking basenów ogrodowych, w którym znajdziecie wiele odznaczających się wysoką jakością basenów – na pewno ułatwi wam to wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *